Ciekawostki na temat kieliszków

Strona: 1 | 2

Mały czeski region winiarski oficjalnie powstał w 2004 roku na mocy państwowego prawa winiarskiego. Niepozorny rejon niczym nie ustępuje wysławianym francuskim i hiszpańskim winiarniom. I choć w Czechach napojem wyniesionym na piedestał jest piwo, nasi południowi sąsiedzi doskonale wiedzą, jak uprawiać winogrona i przyrządzać z nich wyborne trunki.

Badenia to najcieplejsza część Niemiec. Nie brakuje tutaj słońca i żyznych gleb, a panujący klimat jest iście śródziemnomorski. To dlatego jest to doskonałe miejsce do uprawy winorośli. Region winiarski Badenia słynie z pysznych trunków, górskich masywów i zabytkowych miasteczek, w których nie brakuje gościnnych mieszkańców.

Sangria jest winem o tajemniczej historii. Mimo, że to najbardziej znany hiszpański alkohol na świecie, jego pochodzenie nie jest do końca jasne. Pierwsza teoria dotycząca powstania Sangrii sięga II wieku p.n.e, kiedy Rzymianie podbijali Półwysep Iberyjski. Wtedy kosztowali oni napoju składającego się z wina i wody. Znajdujący się w nim alkohol miał za zadanie zabić znajdujące się w wodzie groźne dla zdrowia bakterie.
Życie jest za krótkie, by pić kiepskie wino.  Dobrze wiedzą o tym producenci najlepszych rodzajów wina na świecie. A które z trunków przygotowanych z winorośli zasługują na takie miano? Według nas te, po które konsumenci sięgają najczęściej. Oto 10 najchętniej kupowanych win na świecie.

Morawski Rejon Winiarski  ta bardzo duża atrakcja turystyczna. Oprócz degustacji win w niezliczonej liczbie winnic.

Chcąc wydobyć z wina najbardziej ukryte smaki i aromaty, tak by móc się nim w pełni delektować 

Lindava to mała wioska zagubiona wśród zielonych pagórków w okolicach Novego Boru.
Turystów przyciąga tam niewielka hutra szkła oraz szklarska karczma gdzie można coś zjeść i zobaczyc jak wydmuchuje się kieliszki.

Tereny Bawarii w okolicach parku narodowego Las Bawarski i granicy z Czechami od wielu wieków słyną z produkcji szkła. 
Psycholog Glenn Wilson, który przeprowadził eksperyment polegający na zbadaniu języka ciała 500 pijących osób.
Jak za pomocą domowego barku stworzyć ciekawy instrument muzyczny?
Otwieramy barek i wyjmujemy wszystkie kieliszki jakie tylko znajdziemy.
Szumawa to park narodowy w Czechach przy granicy z Bawarią. Tereny te słyną z najwyższej jakości piasku kwarcowego i dlatego od wielu wieków są związane z produkcją szkła. Tak jest po obu stronach granicy - w bawarii prawie każde miasteczko jest związane ze szklarstwem aż do dziś.
Pewna firma z Brooklynu w Nowym Jorku, prowadząca sklep internetowy i zajmujący się sprzedażą nietypowych produktów, ma w swojej ofercie między innymi kilka rodzajów kieliszków i kufli do piwa wykonanych ze starych szyb samochodowych.
Strona: 1 | 2