Pokaż mi jak trzymasz kieliszek

Następnym razem, kiedy podniesiesz kieliszek by się z niego napić uważaj!
Sposób w jaki to zrobisz może ujawnić wiele cech twojej osobowości.

Psycholog Glenn Wilson, który przeprowadził eksperyment polegający na zbadaniu języka ciała 500 pijących osób, doszedł do wniosku, że istnieje osiem kategorii ludzi.

Kolejno są to:
 1. Jestem gość (nadęty jak paw)
 2. Mądrala (Pozer)
 3. Zimna cnotka
 4. Plotkara
 5. Nieśmiała, niewyrobiona towarzysko
 6. Flirciara, uwodzicielka
 7. Imprezowicze
 8. Playboyjak trzymasz kieliszek


 1. Jestem gość (nadęty jak paw)
  Jest pewny siebie i arogancki. Przeważnie pije piwo z butelki. Zajmuje tak dużo miejsca jak to tylko możliwe, na przykład przesuwając swoją butelkę z dala od siebie i odchylając się do tyłu na krześle.
 2. Mądrala (pozer)
  Zazwyczaj jest to człowiek, który lubi pić z dużego kieliszka, szklanki lub z butelki. W jego ręce symbolizuje to broń, którą groźnie gestykuluje. Jest to jeden z tych 'indywidualności', którym się wydaje, że wiedzą wszystko. Jest wrogo nastawiony do obcych.
 3. Zimna cnotka
  Jest to zazwyczaj kobieta, która z natury jest oziębła. Zawsze pozostaje w defensywie. Przeważnie trzyma w ręce kieliszek wina lub szklankę z drinkiem. Kieliszek (szklankę) trzyma przed sobą co ma stanowić barierę.
 4. Plotkara
  Jest to zazwyczaj kobieta, która pije w grupie przyjaciół. Zazwyczaj mówi o kimś lub kogoś obgaduje. Kieliszek trzyma cały czas w ręce i gestykuluje nim. Należy do zamkniętej grupy społecznej, do której jest się ciężko dostać.
 5. Nieśmiała (niewyrobiona towarzysko)
  Zwykle jest to osoba nieśmiała, wstydliwa, małomówna. Trzyma mocno kieliszek jak by się bała, że ktoś jej go zabierze. Kieliszek jest jej kołem ratunkowym, które ma ją ochronić w niezręcznej sytuacji. Czasami pije przez słomkę, którą się bawi i miesza napitek.
 6. Flirciara (uwodzicielka)
  W większości przypadków jest to kobieta. Trzyma kieliszek lub szklankę otwartymi palcami, popija delikatnie w prowokujący sposób. Często gdy pije utrzymuje kontakt wzrokowy z partnerem.
 7. Imprezowicze
  Kategoria ta obejmuje zarówno mężczyzn jak i kobiety, którzy są towarzyscy i zabawni. Piją małymi łyczkami, najczęściej z butelki - napitek ma starczyć na jak najdłużej by jak najrzadziej opuszczać towarzystwo by nie omineło ich nic w dyskusji.
 8. Playboy
  Jest to aktywny człowiek, który emanuje pewnością siebie. Stosuje styl uwodzenia Don Juana. Pije z dużego kieliszka lub butelki, używając naczynia jako symbolu fallicznego.

źródło: BBC Mundo
BACK