Bajerancki szklany park

szklany_park9
Tereny Bawarii w okolicach parku narodowego Las Bawarski i granicy z Czechami od wielu wieków słyną z produkcji szkła. Prawie każde miasteczko ma swoją lokalną produkcję wyrobów ze szkła a kilka z nich zdobyło nawet światowy rozgłos (Zwiesel, Spigelau).

Na obrzeżach jednego z takich miasteczek znajduje się uroczy mały park przyozdobiony w szklane budowle i wyroby z kolorowego szkła.
Na samym początku natkniemy się na ogromny szklany kwiat, który równocześnie jest fontanną. Kawałek dalej zaczynają się zielone alejki, gdzie po bokach bacznie obserwują nas szklane zwierzęta. Nad rzeczką wśród gęstego listowia mieszkają kajmany i krokodyle, trochę dalej natkniemy się na ryby a jeszcze dalej na śmieszne ptactwo.
W architekturę parku wkomponowane są stare drewniane zabudowania gospodarcze - jest zagroda i obora dla zwierząt, drewutnia, mały młyn wodny i nawet domek dla insektów. Wszystkie te elementy mają w sobie coś ze szkła.
Wiele elementów jest tak skomponowanych by przeciągnąć uwagę dzieci - by można było dotknąć, przestawić lub się pobawić.
Park zajmuje większą część kompleksu - reszta to budynki, w których znajduje się muzeum szkła, kawiarnie i oczywiście sklepy, gdzie sprzedaje się kieliszki i inne wyroby ze szkła.

Jak dojechać:
Park znajduje się w miejscowości Arnbruck przy drodze wylotowej na Zwisel.
Mapa Google

Galeria zdjęć z parku
BACK
Zdjęcia powiązane ze stroną: