Mycie szkła

Mycie delikatnych kryształowych kieliszków

Kryształowe kieliszki należy myć bardzo ostrożnie, ponieważ szkło kryształowe jest kruche i delikatne. Dobrym rozwiązaniem jest położenie na dnie zlewozmywaka czegoś miękkiego np: ściereczki lub ręczniczka (kiedyś można było kupić plastikową kratownicę, którą kładło się na spód zlewozmywaka).

Kieliszki najlepiej myć ręcznie w gorącej wodzie z minimalnym dodatkiem delikatnego płynu do mycia.

Należy pamiętać by kieliszki bardzo dokładnie wypłukać (by nie pozostał na nich smak lub zapach detergentu). Po umyciu zostawić na chwilę do obcieknięcia i następnie wytrzeć  czystym, niestrzępiącym się ręcznikiem. Newralgiczne jest wycieranie kieliszka w środku ze  względu na zapach, który może pozostać (patrz wskazówki poniżej). mycie_kieliszka

 

Mycie w zmywarce

 
Jeżeli zdecydujemy się już myć szkło w zmywarce to należy pamiętać o kilku rzeczach – dotyczy to szkła, na którym nam zależy i o które chcemy dbać:

kieliszki_w_zmywarce

 

 

 

Mycie kieliszków i szklanek służących do degustacji trunków

Jeżeli mamy kieliszki (lub szklanki, kufle itp.), które służą nam do degustacji wina czy piwa (powiedzmy takie szkło dla koneserów) to najlepiej myć je samą wodą bez detergentu.

plukanie_kieliszka

 

Należy przepłukać je kilka razy gorącą wodą i pozostawić do samoczynnego wyschnięcia. Nie wycierać w środku gdyż może pozostać zapach, który wpłynie negatywnie na następną degustację (patrz wskazówki).

 

Ciekawy film pokazujący jak dobrze wymyć szklankę do degustacji piwa
Filmy o myciu szkła na Youtube »

 

Wskazówki

 

Ostrzeżenia

 

Domowe metody

BACK