Crystalite Bohemia

crystalite_bohemia_01Fabryka szkła Powstała w roku 1967 jako konsorcjum małych hut szkła Bohemia, które były zlokalizowane na obszarze wyżyny Czesko-Morawskiej. Jednak pierwsze wzmianki o produkcji szkła w tym regionie pochodzą już z XVI i XVII wieku. Region ten miał więc wielowiekową tradycją w produkcji szklanych wyrobów, które były znane nawet poza granicami kraju i cenione ze względu na dużą różnorodność i wysoką jakość.

W roku 2009 fabryka pozyskała nowego właściciela i wtedy też zmieniła nazwę na CRYSTALITE BOHEMIA. Nastąpiła reorganizacja huty, zaprzestano produkcji tradycyjnego kryształu ołowiowego 24% pbo i rozpoczęto produkcję kryształowego szkłą według nowej formuły znanej pod nazwą - crystalite. Ta nowa formuła sprawdza się doskonale przy produkcji kieliszków, szklanek i innego szkła użytkowego, które ma nowoczesny i wyrafinowany design.

Huta Szkła Crystalite Bohemia produkuje wysokiej jakości szkło, takie jak kieliszki do wina i do wody, karafki, szklanki i zestawy szkła stołowego, które jest sprzedawane do 45 krajów na całym świecie. Jej sztandarowe kolekcje to między innymi: Quadro, Globus, Infinity, Orbit, Triangle i Florence.


» Oferta huty szkła CRYSTALITE BOHEMIA - kieliszki do wina i do koniaku
BACK
Zdjęcia powiązane ze stroną: