CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE

caesar_crystalJest to huta z długoletnią tradycją, gdzie w tradycyjny sposób wytwarza się przepiękne wyroby ze szkła kryształowego.
Hutę szkła Josefodol założył w 1861 roku wiedeński biznesmen Josef Schreiber. Huta jest zlokalizowana na wyżynie czesko - morawskiej w okolicach miasta Svetla nad Sazavou.
W okresie powojennym huta została upaństwowiona i włączona do przedsiębiorstwa państwowego produkującego szkło pod wspólną marka Bohemia. W 1994 roku została sprywatyzowana i przekształcona w spółkę akcyjną pod nazwą CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE. Nazwa nawiązuje do ostatnich prywatnych właścicieli Braci Cesarz (bratia Cisaru).

W hucie Josefodol wytwarza się obecnie ręcznie formowane i rzeźbione wyroby z 24% ołowianego szkła kryształowego. Wyroby często są wykonywane i zdobione według projektów znanych artystów.
Huta specjalizuje się w produkcji dwuwarstwowego kolorowego kryształu. Polega to na tym, że na podstawową przeźroczystą warstwę szkła nakładana jest warstwa kolorowa. Jest to proces, który można wykonać tylko ręcznie i wymaga to bardzo dużych umiejętności i doświadczenia. Dlatego jest to wykonywane tylko przez najlepszych wysoko wykwalifikowanych pracowników o nieprzeciętnych zdolnościach manualnych.
Wytwarzane w ten sposób wyroby charakteryzują się przepięknym kształtem, blaskiem i kolorowymi refleksami.

Zapraszamy do zapoznania się z wyrobami Caesar Crystal Bohemiae
BACK
Zdjęcia powiązane ze stroną: