Kolekcja szkła Arezzo

Nowoczesny design, kanciasty kształt, forma bazująca na figurze kwadratu – to cechy charakterystyczne kolekcji szkła Arezzo. W linii tej znajdziemy piękne kieliszki do wina, elegancki zestaw do serwowania whisky, kieliszki do szampana, wazony, szklanki i praktyczne miseczki.

Kieliszki do wina z kolekcji Arezzo

W kolekcji Arezzo znajdziemy dwa rodzaje kieliszków do wina. Różnią się one od siebie pojemnością – możemy wybrać pomiędzy kieliszkami o pojemności 270 i 300 ml. Każdy z zestawów składa się z sześciu kieliszków. Mają one charakterystyczne dla linii Arezzo kanciaste kształty. Podstawa i kielich naczynia stworzone są na planie kwadratu. Każdy z kieliszków wykonany jest z masywnego szkła. Kryształy są ciężkie i grube. Kieliszki o pojemności 270 ml znajdziemy tutaj, a większe o pojemności 300 ml tutaj.


Kieliszki do wina musującego

Kieliszki do szampana różnią się od kieliszków do wina przede wszystkim wysokością. Są one smuklejsze i dłuższe, idealnie nadają się do podawania win musujących. Kieliszki do szampana wykonane są z grubego kryształu bezołowiowego.

Zestaw do whisky

Kolejnym elementem kolekcji Arezzo jest komplet do serwowania whisky. Zestaw składa się z sześciu szklanek oraz karafki. Tak jak pozostałe naczynia z serii Arezzo, tak i komplet do podawania whisky ma nowoczesną kanciastą formę. Szklanki oparte są na niskich kwadratowych nóżkach. Każda ze szklanek jest węższa na dole i szersza na górze. Karafka z kolei zwęża się ku górze, jej zawartość chroniona jest przez szklany kwadratowy korek. Możemy zakupić pełny zestaw do whisky lub wybrać same szklanki.

Wazony Arezzo

Szkła Arezzo to nie tylko kieliszki do wina i szklanki do whisky, ale również wazony. Możemy kupić wazon o pojemności 330 lub 280 mm. Oba flakony mają taki sam kształt – oparty o linię kwadratu, nowoczesny i elegancki. Proste wazony Arezzo doskonale prezentują piękno świeżych kwiatów. Stanowią świetną ozdobę stołu, ławy, regału, witryny lub parapetu.

Miseczki i misy

Ostatnimi elementami kolekcji Arezzo są miseczki i misy. Różnią się one od siebie pojemnością oraz średnicą. Oba naczynia są eleganckie i bardzo gustowne. Możemy podawać w nich sałatki, surówki, słone przekąski, ciastka lub czekoladki. Większa miska sprawdzi się jako naczynie do przechowywania warzyw lub owoców na kuchennym blacie czy stole w jadalni.

Arezzo to kolekcja gustownych kieliszków do wina i szampana oraz szklanek do serwowania whisky. To również eleganckie misy i wazony. Kryształy Arezzo pięknie prezentować się będą w każdej nowoczesnej kuchni i jadalni. Warto kupić je również wtedy, gdy chcemy uzupełnić domowy barek o piękne i praktyczne szkło.

 

 

 

 

BACK
Zdjęcia powiązane ze stroną: